Lions Club z Windhagen, Nemecko, poslal významnú pomoc pre Ukrajinských utečencov

Popis udalosti:

Windhagen pomáha.
V rámci klubového večera Lions Club Rhein-Wied pozval prezident klubu Eberhard Mandel zástupcov klubov a skupín zúčastňujúcich sa charitatívnej akcie, aby zhodnotili pomocnú kampaň v prospech ukrajinských utečencov.
Okrem starostu Martina Buchholza, 1. Člen spolku Markus Harf mohol pozdraviť Almond, predsedu HVV windhagen a vodcu FFw windhagen.
Zo Slovenska prišli dvaja špeciálni hostia. Boli to dvaja leví priatelia klubu z Košíc, s pomocou ktorých bolo veľké množstvo materiálnych darov rozdelené ukrajinským utečencom ako na východnom Slovensku, tak čiastočne na samotnej Ukrajine. Dr. Peter Szedlak Jun. v mene svojich slovenských levích priateľov poďakoval organizátorom a darcom a zdôraznil, že sme jedni z prvých, ktorí dokázali priamou pomocou uľaviť veľkej tiesni ukrajinských utečencov. „Boli sme rýchlejší ako úrady,“ povedal doktor Szedlak.
Starosta Martin Buchholz využíva príležitosti a poďakuje v mene obce Windhagen všetkým zúčastneným pomocníkom a darcom z radov obyvateľov a miestnych podnikov.
Hodnotenie bolo dohodnuté: Akcia
„Stojíme pri sebe, Windhagen pomáha…“ bol úplný úspech.

Galéria: